Naše webové stránky vyžadují pro svoji správnou činnost cookies. Dalším používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím
Medicon
261 006 111

Uspořádali jsme celorepublikový mamární workshop pro odborníky

Společnost MEDICON a.s. uspořádala celorepublikový Mamární multidisciplinární workshop s novými přístupy k nádorovým onemocněním prsu.

Do Prahy se 17.5. 2018 sjelo na 120 odborníků z celé České republiky a Slovenska z řad lékařů mamodiagnostiků, gynekologů a radiologických asistentů. Celorepublikový Mamární multidisciplinární workshop, který pořádala společnost MEDICON a.s. a Spolek přátel medicíny a umění MEDICON, byl zaměřený na nové přístupy k nádorovým onemocněním prsu.

Program byl nabitý nejnovějšími přednáškami a kazuistikami, které prezentovali odborníci na daná témata. Jako například nová metoda značení maligních lézí v prsu nitrotkáňovým zrnem Magseed, kterou zkouší odborníci z evropských zemí a v USA. Výhodou nové metody zaměření je jednak její šetrnost pro pacientku a časová nezávislost na samotném zákroku. Zákrok není třeba absolvovat v den operace, tak jako tomu je u běžné metody lokalizačním drátkem. Další výhodou je, že jádro se operací odstraní a v prsu tak nezůstává nic, jako tomu je například při značení uhlíkem. Pacientky nemají žádné komplikace. Pro samotné lékaře přináší nová metoda pozitiva v tom, že je přesnější a jednoduše se provádí jak zavedení, tak následné vyšetřování. V neposlední řadě zjednodušuje organizaci celého procesu předoperačního zaměření a následného provedení chirurgického výkonu. Prvními pracovišti, která tuto metodu v České republice provádí jsou MAMMACENRUM Budějovická a Zahradní Město.

Všichni účastníci workshopu měli možnost, vyzkoušet si čtení snímku na čtyřech nejnovějších přístrojích, které byly na akci zapůjčené od společnosti AURA Medical.

Mamární multidisciplinární workshop byl pořádaný pod záštitou České radiologické společnosti ČLK J.E. Purkyně.MEDICON a.s.
Antala Staška 1670/80
140 00 Praha 4

© 2016 - MEDICON a.s.
tel.: +420 261 006 111
fax: +420 261 006 210

e-mail: info@mediconas.cz

Prohlášení o ochraně osobních údajů