address

Poliklinika Zelený pruh

vchod z ulice U Družstva práce

phone number

tel.: +420 237 777 400 (Po-Čt 7:00-17:00, Pá 7:00-15:30)

ICO and DIC

Roškotova 1717/2, Praha 4

info

V úterý 28.9.2021 bude odběrové místo Zelený pruh uzavřeno.

Děkujeme za pochopení.

Testujeme samoplátce i pacienty s žádankou vystavenou hygienickou stanicí či praktickým lékařem.

Odběrové místo Roškotova 1717/2, Praha 4 - informace:

Provozní doba

Po-Čt 8:00-16:00, Pá 8:00-13:00 - volné termíny k objednání zde
Na vyšetření je nutné se předem objednat on-line či telefonicky na tel.: +420 237 777 400. (viz odkaz pro objednání ve spodní části stránky)
Bez objednání lze přijít v těchto dnech: úterý, středa, čtvrtek od 13:00 do 16:00 hod.
Testujeme pacienty děti od 2 let věku a dospělé se žádankou na vyšetření i bez žádanky za poplatek.
Linka na dispečink mobilního týmu: +420 232 004 455 (Po-Ne 10:00-17:00). Linka dispečinku slouží pro urgentní dotazy týkající se testování na covid-19 (problém s certifikátem, výsledkem či jiné), či pokud potřebujete získat informaci ohledně výjezdu a testování.
info

Testujeme neinvazivními antigenními testy, které jsou uznávány ve vybraných zahraničních zemích.

Certifikát je zpoplatněn částkou 200 Kč za kus.

info

Od 1. 6. 2021 nově provádíme PCR vyšetření hrazené pojišťovnou, na které máte nárok 2x za kalendářní měsíc.

Jak probíhá objednání a vyšetření u nás:

Na provedení odběru se objednejte přes náš webový formulář či na tel.: +420 237 777 400

 • Zvolte požadovaný typ vyšetření.
 • Vyberte si datum a čas odběru.
 • Vyplňte požadované údaje.
 • Potvrzení termínu vám zašleme e-mailem a sms zprávou.
 • V objednaný čas se dostavte k odběru (nechoďte prosím s předstihem). Pokud nemáte žádanku od lékaře, doporučujeme provedení registrace přes www.checkin.pronatal.cz. Jedná se o systém, který umožňí předvyplnit žádanku a odběr tak proběhne rychleji.
 • Odběr vzorku provádíme formou výtěru z nosohltanu nebo z dutiny ústní.
 • V případě samoplátcovství budete moci platit pouze platební kartou. Nelze platit hotově.
 • Pokud si nejste jistí, formulář s vámi vyplní naše operátorka na tel.: +420 237 777 400.

Pokyny před odběrem

Minimálně 2 hodiny před odběrem se nesmí používat kapky nebo spreje do nosu.
Používejte ochranné roušky. Při vyšetření si ji sundejte teprve po vyzvání naším personálem.

Ceny vyšetření metodou RT-PCR a antigenní testy

614,- Kč - PCR vyšetření s dodáním výsledku do tří dnů od odběru bez vydání vícejazyčného potvrzení o bezinfekčnosti (certifikát pro výjezd do zahraničí) - od přijetí vzorku k vyšetření.
814,- Kč - PCR vyšetření s dodáním výsledku do konce druhého dne (obvykle zasíláme mezi 18. a 19. hodinou) bez vydání vícejazyčného potvrzení o bezinfekčnosti (certifikát pro výjezd do zahraničí) - od přijetí vzorku k vyšetření.
1 200,- Kč - PCR vyšetření s dodáním výsledku EXPRESS - do konce dne bez vydání vícejazyčného potvrzení o bezinfekčnosti (certifikát pro výjezd do zahraničí) - od přijetí vzorku k vyšetření. POZOR - odběr je nutné provést do 10:00.
PCR vyšetření provádíme i formou cucacího PCR testu - bez nutností odběru z nosohltanu. Podmínkou je 30 minut před odběrem nejíst a nepít.
Příplatek 200 Kč za vydání vícejazyčného potvrzení o bezinfekčnosti (certifikát pro výjezd do zahraničí) - o tuto službu je možné rozšířit všechny 3 přímo hrazené vyšetření. V případě potřeby vystavení certifikátu, mějte u sebe prosím připravené číslo cestovního dokladu (pas, občanský průkaz). Urychlíte tímto odbavení u administrativního stanoviště před odběrem. Placený certifikát v angličtině stáhnete v pdf po přihlášení na portál covidlab.cz pomocí kódu z SMS a RČ a klikem na první zelené tlačítko "Stáhnout podepsané lékařské potvrzení".
Digitální certifikát EU COVID s QR kódem stáhnete zdarma z ocko.uzis.cz. Portál ocko.uzis.cz spadá pod Ministerstvo zdravotnictví ČR. V případě dotazů se obracejte na linku: 1221.

Antigenní testování s úhradou od pojišťovny -Antigenní testování na základě plánu plošného testování obyvatel s úhradou pojišťovny je možné 1x za 7 dní.
Tipy, jak urychlit vaše vyšetření:

 • nezapomeňte s sebou kartu pojištěnce
 • pokud potřebujete certifikát do zahraničí, nezapomeňte si s sebou vzít číslo pasu, či OP
 • pomůže nám, když před vstupem načtete svým mobilním telefonem QR kód u vstupu do odběrového místa a vyplníte zobrazený formulář.

Pokud na odběrovém místě zjistíme, že nemáte nárok na testování zdarma, bude vám naúčtován poplatek 201 Kč. Lze provést i neinvazivní antigenní testování z dutiny ústní. Vydání českého potvrzení o absolvování testu - cena 50 Kč.
Možné připlatit vystavení certifikátu uznávaného ve vybraných zemích - cena 200 Kč.

UPOZORNĚNÍ - potvrzení o bezinfekčnosti (certifikát pro výjezd do zahraničí) lze vydat pouze v případě, že výsledek PCR vyšetření bude NEGATIVNÍ. V případě POZITIVNÍHO výsledku PCR vyšetření, nelze potvrzení o bezinfekčnosti (certifikát pro výjezd do zahraničí) vydat.

Odběrové místo a vyšetření vzorků provozuje společnost Pronatal s.r.o., se sídlem Antala Staška 1670/80, Praha 4, IČ: 04614283