Jak bojovat s pálením žáhy

Vznik pálení žáhy

Pyróza – tak je odborně označováno pálení žáhy. Jedná se o poměrně časté onemocnění, které se nevyhýbá jak dospělým, tak dětem. Velice často jím trpí také těhotné ženy. Je to dáno zvětšováním plodu, který tlačí na žaludek a dráždí ho. Nejčastějším původcem pálení žáhy je tzv. gastroezofageální reflux (reflux jícnu).
Reflux jícnu je porucha trávení, kdy se žaludeční šťávy vrací ze žaludku zpět do jícnu. Může za to dolní jícnový svěrač (odděluje žaludek a jícen), který dokonale netěsní, je ochablý či nefunguje správným způsobem. Reflux tak způsobí pálení žáhy, které se projevuje jako kyselá či nahořklá chuť v ústech. Zhoršení tohoto stavu můžete zaznamenat především v noci nebo kdykoli, kdy si lehnete. Pálení žáhy občas postihne každého, ale v případě, že se objevuje čím dál častěji, je vhodné kontaktovat svého ošetřujícího lékaře. Pokud totiž tyto potíže přetrvávají, může dojít k silnému poškození sliznice jícnu, které má za následek vznik jícnových vředů.

Příčiny a příznaky pálení žáhy

Příčin pálení žáhy existuje několik, mezi nejčastější řadíme: dlouhodobě zvýšenou tělesnou hmotnost, nadměrnou konzumaci kávy a alkoholu, kouření, dlouhodobé vystavení stresu a nošení těsného oblečení. Při potvrzení pozitivní diagnózy se u vás pravděpodobně projeví: pálení na hrudi a v krku, „hořkokyselý pocit“ při polykání, pocity na říhání či nadýmání, zahlenění a potřeba si odkašlat.

6 tipů, jak bojovat s pálením žáhy

Nejúčinnějším postupem, jak bojovat s pálením žáhy, je snížení kyselosti žaludečních šťáv. Můžete toho docílit užíváním léků, které se odborně označují jako antacida a mají snížené pH (např. Rennie). Jiným, ale také skvělým způsobem je potom snížení vytváření žaludečních kyselin (např. Omeprazol) nebo užívání medikamentů podporujících správnou funkci trávicí trubice (prokinetika). Pokud chcete pálení žáhy řešit přírodním způsobem, doporučujeme konzumaci následujících druhů potravin:

Zázvor: Je znám pro své protizánětlivé a dezinfekční účinky. Jeho plátky zalijte převařenou vodou a nechte 10 minut odležet. Konzumujte mezi jednotlivými pokrmy.
Šťáva z citronu: Jedenkrát denně vypijte po jídle sklenici vody s čerstvě vymačkanou šťávou z poloviny citronu. Pozitivně ovlivňuje tvorbu kyseliny solné v žaludku.
Mandle: Jejich blahodárný vliv na neutralizaci žaludeční kyseliny byl několikrát prokázán. Jablečný ocet: Několik lžiček jablečného octa ve sklenici vlažné vody vám uleví od překyselení žaludku a pálivého pocitu v ústech.
Šťáva z brambor: Šťáva získaná z čerstvých brambor má zásaditou povahu, což má blahodárný účinek na překyselený žaludek a jícen.
Med: Rozmíchejte 1-2 lžičky ve sklenici teplé vody a lehce popíjejte během celého dne. Med má ochrannou funkci, při podrážděném jícnu působí jako balzám a urychluje hojení poškozené sliznice.

Prevence

Mezi hlavní způsoby, jak se postavit překyselení žaludku a pálení žáhy, je zařazení správných stravovacích návyků do každodenního života. Vyhýbejte se všem výše uvedeným negativním činitelům, vytvořte si účinný a fungující jídelníček. Zásadní je stravovat se pravidelně a po malých dávkách. Poslední jídlo si dopřejte 4 hodiny před usnutím, po konzumaci se nevěnujte aktivní činnosti nebo sportování. Pálení žáhy patří mezi nejčastější zdravotní problémy současnosti. Pokud se ovšem rozhodnete pro zdravý životní styl, budete si udržovat svoji hmotnost a dopřávat si dostatek pohybu, udržíte svůj žaludek a jícen v klidu natolik, že vám nezpůsobí vážnější zdravotní obtíže.