address

Poliklinika Zelený pruh

hlavní budova, 5. patro

bus 124, 134, zastávka Na Planině

Provozní doba Onkocentra

Pondělí
Pondělí

7:00 - 16:00

Úterý
Úterý

7:00 - 16:00

Středa
Středa

7:00 - 16:00

Čtvrtek
Čtvrtek

7:00 - 18:00

Pátek
Pátek

7:00 - 13:15

Onkocentrum

Onkocentrum je pracoviště zaměřené především na léčbu karcinomu prsu. Je úzce propojené s Mammacetry skupiny Medicon. Léčba karicnomu prsu je poskytována v celém spektru, specializované (tzv. centrové) metody zajišťují lékaři Onkocentra v přímé součinnosti s KOC TN Krč. Specifickou službou je systém Dignicap, který výrazně snižuje riziko ztráty vlasů při chemoterapii - více info o Dignicap.

Mammologická poradna se stará o ženy s benigními (nezhoubnými) nálezy v prsu, ženy ve vysokém riziku včetně nosiček genetických mutací a ženy s akutními problémy.

Součástí onkocentra je lymfoterapeutické pracoviště. Poskytuje fyzioterapii pacientům s lymfedémem po onkologické léčbě, přednostně našim pacientkám.

Onkocentrum dlouhodobě spolupracuje s pacientskou organizací Mamma HELP z.s., která poskytuje poradenství ženám v léčbě a také se zaměřuje na prevenci - navštivte stránky organizace Mamma HELP z.s.

Chemoterapie bez vypadavání vlasů - dignicap

Ztráta vlasů způsobená cytostatiky podávanými během chemoterapie má pro mnoho pacientů s karcinomem negativní vliv na kvalitu života. Ztráta vlasů je další zátěží hlavně na psychiku, kdy člověk opravdu vidí změny, které mu léčba způsobuje. V našem Onkocentru mohou naše pacientky využít doplňkovou metodu chlazení vlasové pokožky systémem DigniCap, který umí snížit riziko vzniku alopecie (ztráty vlasů).

MUDr. Renata Koževnikovová, vedoucí lékařka

Velký důraz klademe na zajištění komfortní péče o pacientky ve všech fázích léčby i poléčebného sledování. Naše pacientky oceňují příjemné prostředí, kvalifikovaný personál a komplexní přístup.

Naše polikliniky

Medicon Logo

Poliklinika

Budějovická
Medicon Logo

Poliklinika

Holešovice
Medicon Logo

Poliklinika

Vysočany
Medicon Logo

Poliklinika

Zelený pruh